تاریخ : چهارشنبه, ۱۹ مرداد , ۱۴۰۱ Wednesday, 10 August , 2022

آلودگی هوای سیستان 7 برابر حد مجاز , ای دریغ از مرحمی

 • کد خبر : 26191
 • ۳۰ تیر ۱۳۹۴ - ۹:۰۲
آلودگی هوای سیستان 7 برابر حد مجاز , ای دریغ از مرحمی

طوفان همراه با گردو غبار شدید سیستان را در نوردید , خبر اگر چه تکراریست اما واقعیتست که این ایام , شاهد آن هستیم و متاسفانه هیچ اقدام خاصی جهت مبارزه بااین پدیده دهشتناک نیز از سوی دولتمردان مشاهده نمی شود. مردم سیستان صبح امروز را درحالی آغاز کردند که ساعت 7 صبح میزان آلاینده […]

_______20140111_1646593349 طوفان همراه با گردو غبار شدید سیستان را در نوردید , خبر اگر چه تکراریست اما واقعیتست که این ایام , شاهد آن هستیم و متاسفانه هیچ اقدام خاصی جهت مبارزه بااین پدیده دهشتناک نیز از سوی دولتمردان مشاهده نمی شود.

مردم سیستان صبح امروز را درحالی آغاز کردند که ساعت 7 صبح میزان آلاینده ها و ذرات معلق در هوا به 7 برابر حد مجاز رسید  , این درحالیست که در 15 تیرماه سال جاری میزان آلاینده ها شش برابر حد مجاز بود و ادارات سطح شهرستانها از سوی مدیرکل ستاد بحران تعطیل اعلام شد , اما امروز با 7 برابر آلودگی , این اتفاق تا به این لحظه رخ نداده است.

IMG-20150609-WA00032

 

بنا بر این گزارش عابدی رئیس اداره هواشناسی زابل درگفتگو با گندمــ پرس گفت : بالاترین میزان شدت طوفانی که تا ساعت 7:30 صبح به ثبت رسیده , 72 کیلومتر بوده و میزان ذرات معلق در هوا نیز 1077 میکروگرم برمترمکعب می باشد که این میزان هفت برابر حد مجاز می باشد.

لازم بذکر است , حد مجاز ذرات معلق در هوا را ۱۵۰ میکرو گرم بر متر مکعب می باشد.

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=26191

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 18در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱۸
 1. زابل ……………مدیرانی که زندگی مجردی………….

 2. ماسک که نمیدن هیچی .چرا تعطیل نمیکنن

 3. تقصیر به مردم زابل است تقصیر به خودتان است
  با نمایندگانی که فرستادید به دولت
  همه با هم اعتراض کنید اگر این وضعیت مربوط به تهران بود پایتخت نشینان جابجا میشدند که خدای نکرده آسین نبینند
  همیشه خون همه شهرها از زابلی ها پررنگتر بوده

 4. نمایندگانمون و مسئولین استانی که ……….. کاش خودمون پا میشدیم میرفتیم دفتر ریاست جمهوری و رهبری و گریبان میدریدیم. بابا دو روز دیگه هممون سرطان میگیریم میمیریم این چه بدبختیه

 5. نمایندگان محترم شما که دنبال ………….هستید درد ما راهم بگوش مسولین به کشور برسانید

 6. خوبیش اینه ما رتبه اول در محروم ترین منطقه و رتبه اول از…………..مسولارو داریم بزن کف مرتب

 7. آخرم با این طوفانها زیراین خاکها دفن میشیم. چرا کسی به فکر این شهرو مردم نیست.لااقل روزهای طوفانی ادارات را تعطیل کنید. بخدا همه سل گرفتند. با گرمای طاقت فرسا کنار بیاییم یا با این طوفانها. لااقل یک نفر پیدا شود از حق و حقوق این مردم دفاع کند.چقدرصبر وتحمل، بامید روزی که مشکلات ماسیستانیها حل شود.

 8. اقای …….. یکی از خواب بیدار کنه ببینه دورو برشو چه خبره

 9. دریاچه ارومیه دارن مالچ پاشی بیولوژیکی میکنن. این مالچ نسبت به مالچ نفتی هم ارزونتره و هم به محیط زیست آسیب نمیزنه. کاش مسئولین ما هم کمی ….

 10. مسئولین خواب آلود و اسپلیت نشین کجاید؟

 11. بدون سلام میرم سر اصل مطلب .چون خیلی از…………………… ارزش سلام دادن هم ندارن .غلظت هوای زابل امروز هفت برابرازحد معمول گذشته بود کدوم اخبار اعلام کرد؟؟گناه مردم روستانشین و مردمی ک ده ها سال بی صدا ………………………….. تحمل کردن چیه؟

  این همه بی توجهی برای چیست ؟ کدوم مسئول با میل خودش برای سیستان قدم برداشته؟ مگر اینکه …………………………. تا حالا جز اسم چندتا دیوارکهنه و شهرسوخته و….از سیستان اسمی برده نشده منه جوان سیستانی ب امید کدام اینده ی نادرخشان بایید زندگی کنم؟ایندهی من و امثال من با………………………………….. ازبین رفته ولی تا من زنده ام وجان در بدن دارم نمیزارم هیچ ………………….. حق سیستانو پایمال ………….کنه.

  آره اونایی ……………………. الان میسوزن منمگفتم تا بدونن مردم بلانسبت هالو نیستن .درسته اگه ماهم مانتو کوتاهو مد کنیم.اگه ماهم …….. رو مد کنیم. اگه ماهم بی حیایی و هرزگی رو مد کنیم شاید یکی اشتباهی چشش ب سیستان بیوفته ولی سیستان سرزمین رستم دستان.سرزمینی ک عقاید و اعتقادات قوی داشته و دارد و خواهد داشت .ما با اراده و اعتقادمون شما با ………………..
  دریاچه ی ارومیه 1100میلیاردتومن بودجه گرفت چون یه تالاب شور و بی فایدس ولی سیستان ک بالاترین رقم قحطی و خشکسالی رو داره همچنان دور از چشمان ضعیف مسئولینیه ک جز خونواده خودشون ب چیزی نمی اندیشن شعار من این است (((اگر سیستان نبود!کشور نبود)))من و امثالم شب و روز با ترس از حمله اشرار بخوابیم و بودجه تو تالاب ارومیه دفن ……………………………..؟؟ من از همه کسانی ک دارن میخونن و مشاهده میکنن خواهش میکنم بیدارشین و حق خودتونو از این اشخاص ………………………. بگیرین.تا کی ب بهونه ی سیاسی بودن باید ساکت بود؟؟سیستان باید اباد شه. عامل اصلیه ابادانی سیستان. من. تو. و امثال توییم هموطن پس ب کوری چشم دشمنانی ک دست دوستی مارو رد میکنن با صلوات بر محمد و آل محمد ص و باغیرت و مردانگی بگین بسم الله

  • بسم الله
   اما اولین بسم الله از سوی شخص شما این خواهد بود که با نام و نشان خود این نظرات کوبنده رو منتشر کنید یا حق

 12. اقا محمد خیلی تند میری…
  اقا یونس بخاطر چی گندم پرس قبلی را تعطیل کرد؟کمی فکر کنید؟
  همین………… مانع حقیقت گویی شدند…بله داداش،…

 13. فاتحه اخلاص مع الصلوات!!!!

 14. آقا کار از فاتحه گذشته

 15. نورا و کیخا هم کاری برا جلوگیری از طوفان نکردن

 16. باسلام
  ببخشید یه سوالی داشتم دیروز ادارات زهک تعطیل بوده؟

 17. خدایا فقط خودت صدای ما رو می شنوی. ما نه .. می خواهیم نه … می خواهیم
  فقط لطفا مرگ ما رو آروم قرار بده و مسئولانی دلسوزتر برای ما قرار بده. بلند بگو آمین