گندمـــ پرس :پیش تر نوشته بودیم که طوفانهای فصل گرمای سیستان در راه است و از حال که هنوز برشدت آنها افزوده نشده است , این مهم مورد توجه قرار گیرد و تمهیداتی صورت گیرد تا مردم در تابستان امسال وضعیت بهتری را تجربه نمایند. بدون شک هر چه به تابستان نزدیک شویم برشدت این […]

گندمـــ پرس :پیش تر نوشته بودیم که طوفانهای فصل گرمای سیستان در راه است و از حال که هنوز برشدت آنها افزوده نشده است , این مهم مورد توجه قرار گیرد و تمهیداتی صورت گیرد تا مردم در تابستان امسال وضعیت بهتری را تجربه نمایند.

بدون شک هر چه به تابستان نزدیک شویم برشدت این طوفانها و میزان آلاینده های آن افزوده می شود , سال گذشته نیز متاسفانه مردم روزهای سختی را پشت سرگذاشتند و از همکنون نیز نگران روزها و ماههای پیش روی هستند.

به گزارش گندمــ پرس طوفان دیروز که بخش وسیعی از جنوب شرق کشور را در برگرفت در نوع خود و از این حیث که مورد توجه دولتمردان محلی و ملی  قرار نگرفت , جالب توجه بود.

 

url

 

به گزارش گندمــ پرس عابدی رئیس اداره هواشناسی زابل درگفتگو با ایسنا , سرعت وزش باد دیروز در زابل را 90 کیلومتر در ساعت و  میزان غلظت ذرات معلق در هوا را نیز 1521 میکروگرم بر مترمکعب، یعنی 10 برابر حد مجاز اعلام کرد. در پایان نیز اعلام شده است که هواشناسی در سوم اردبیهشت به دستگاههای اجرایی هشدار داده است که طوفان با این سرعت و شدت بالای آلاینده ها در راه است اما متاسفانه هیچگونه توجهی به اثرات مخرب این طوفان در منطقه بر مردم و بخصوص کودکان , سالمندان و بیماران نشد.

 

Untitled

 

وقتی به سوابق چنین طوفانهای در سطح کشور توجه می کنیم در میابیم که یک جای کار اشکال دارد , یا مردم سیستان با مردم دیگر نقاط کشور متفاوتند و یا مسئولین تصمیم گیر , تفاوت دارند.

 

تعطیلی های مدارس در وضعیتی مشابه در بندرعباس و مهاباد

در در موردی مشابه در دوم اردیبهشت ماه سال جاری , طوفانی با سرعت 95 کیلومتر در ساعت مدارس شهر مهاباد را تعطیل کرد. (عصرایران) و یا پیش تر از این در تاریخ 16 اسفند سال گذشته , در بندر عباس بعلت اینکه وضعیت آلودگی هوا به هفت برابر حدمجاز رسیده است , مدارس این شهرستان تعطیل میشود(عصرایران) , حال در بسیاری از شهرهای دیگر کشور اصلا حرفی از میزان آلاینده ها به میان نمی آید و مدارس و حتی ادارات نیز تعطیل می شود.

اما در سیستان درحالی که آلودگی هوا به ده برابر حد مجاز می رسد خبری از تعطیلی که نیست هیج , هشداری هم به مردم و سالمندان و بیماران داده نمی شود.

حال چرا علیرغم اینکه شرایطی مشابه با آن شهرها داریم , عکس العمل مناسبی از سوی دولتمردان مشاهده نمیشود , سوالیست که مدتهاست در اذهان عمومی مردم باقی مانده است. البته شاید هم زمستان در حوالی تصمیم گیران به پایان نرسیده باشد !!!!!!!!

 

 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه