تاریخ : دوشنبه, ۲۴ مرداد , ۱۴۰۱ Monday, 15 August , 2022

آلودگی هوای ده برابر حد مجاز + خواب زمستانی تصمیم گیران

 • کد خبر : 23598
 • ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۶
آلودگی هوای ده برابر حد مجاز + خواب زمستانی تصمیم گیران

گندمـــ پرس :پیش تر نوشته بودیم که طوفانهای فصل گرمای سیستان در راه است و از حال که هنوز برشدت آنها افزوده نشده است , این مهم مورد توجه قرار گیرد و تمهیداتی صورت گیرد تا مردم در تابستان امسال وضعیت بهتری را تجربه نمایند. بدون شک هر چه به تابستان نزدیک شویم برشدت این […]

گندمـــ پرس :پیش تر نوشته بودیم که طوفانهای فصل گرمای سیستان در راه است و از حال که هنوز برشدت آنها افزوده نشده است , این مهم مورد توجه قرار گیرد و تمهیداتی صورت گیرد تا مردم در تابستان امسال وضعیت بهتری را تجربه نمایند.

بدون شک هر چه به تابستان نزدیک شویم برشدت این طوفانها و میزان آلاینده های آن افزوده می شود , سال گذشته نیز متاسفانه مردم روزهای سختی را پشت سرگذاشتند و از همکنون نیز نگران روزها و ماههای پیش روی هستند.

به گزارش گندمــ پرس طوفان دیروز که بخش وسیعی از جنوب شرق کشور را در برگرفت در نوع خود و از این حیث که مورد توجه دولتمردان محلی و ملی  قرار نگرفت , جالب توجه بود.

 

url

 

به گزارش گندمــ پرس عابدی رئیس اداره هواشناسی زابل درگفتگو با ایسنا , سرعت وزش باد دیروز در زابل را 90 کیلومتر در ساعت و  میزان غلظت ذرات معلق در هوا را نیز 1521 میکروگرم بر مترمکعب، یعنی 10 برابر حد مجاز اعلام کرد. در پایان نیز اعلام شده است که هواشناسی در سوم اردبیهشت به دستگاههای اجرایی هشدار داده است که طوفان با این سرعت و شدت بالای آلاینده ها در راه است اما متاسفانه هیچگونه توجهی به اثرات مخرب این طوفان در منطقه بر مردم و بخصوص کودکان , سالمندان و بیماران نشد.

 

Untitled

 

وقتی به سوابق چنین طوفانهای در سطح کشور توجه می کنیم در میابیم که یک جای کار اشکال دارد , یا مردم سیستان با مردم دیگر نقاط کشور متفاوتند و یا مسئولین تصمیم گیر , تفاوت دارند.

 

تعطیلی های مدارس در وضعیتی مشابه در بندرعباس و مهاباد

در در موردی مشابه در دوم اردیبهشت ماه سال جاری , طوفانی با سرعت 95 کیلومتر در ساعت مدارس شهر مهاباد را تعطیل کرد. (عصرایران) و یا پیش تر از این در تاریخ 16 اسفند سال گذشته , در بندر عباس بعلت اینکه وضعیت آلودگی هوا به هفت برابر حدمجاز رسیده است , مدارس این شهرستان تعطیل میشود(عصرایران) , حال در بسیاری از شهرهای دیگر کشور اصلا حرفی از میزان آلاینده ها به میان نمی آید و مدارس و حتی ادارات نیز تعطیل می شود.

اما در سیستان درحالی که آلودگی هوا به ده برابر حد مجاز می رسد خبری از تعطیلی که نیست هیج , هشداری هم به مردم و سالمندان و بیماران داده نمی شود.

حال چرا علیرغم اینکه شرایطی مشابه با آن شهرها داریم , عکس العمل مناسبی از سوی دولتمردان مشاهده نمیشود , سوالیست که مدتهاست در اذهان عمومی مردم باقی مانده است. البته شاید هم زمستان در حوالی تصمیم گیران به پایان نرسیده باشد !!!!!!!!

 

 

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=23598

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 12در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱۲
 1. چون مسئولین استانی پوست کلفت هستند ومردم سیستان ضعیف وساده دوست گرامی هرچه ما گریه کنیم وقتی نامادری خوبی نداشته باشیم صدای مارا کسی نمی شنود

  • اینقد باید گریه کرد تا بالاخره مجبور شوند حتی اگر خود را به خواب زده اند نیز بیدار شوند

 2. مث همیشه سیستانی ها باید مظلوم واقع بشن! انگار واسه کسی مهم نیست اینجا چ خبره چ اتفاقی می افته! کاش اخبار شبکه های سراسری ی دفعه همین گرد و خاکو نشون میداد میگفت

 3. آقای دهمرده لطفا حتما پیگیری کنید که برای ماندگاری کارمندان در زابل با این شرایط سخت چه اقدامی کرده اند ؟ چرا من کارمند وقتی همین حقوق رو در شهرهای دیگر می گیرم باید زابل بمانم ؟! نفس کشیدن حق ماست. اگر اینجا هستیم لااقل به خاطر تحمل این سختی ها حق بدی آب و هوا ا حق ویژه ای اضافه کنند. چرا کارمندای زاهدان حق نوار مرزی بگیرند ولی ما در زابل نگیریم ؟ کجا شراط بدتری داره ؟

 4. نماینده ما که پزشک است بهتر است این موضوع را پیگیری کنند تا از این منظر هم به سلامت مردم سیستان خدمت نمایند

 5. چرا نمایندگان ما جهت اضافه شدن حق ریز گرد و هم چنین بدی آب و هوا به احکام کارمندان کاری نمیکنند! در ضمن مردم سیستان پول زیادی جهت تهیه مواد شوینده نیز میپردازند و هم هزینه برای دوا و درمان ناشی از بدی آب و هوا!!!

 6. نکنه مسئولین زابل فکر کردن جنس مردم زابل از فولاد زنگ نزن هست و هیچ وقت مریض نمیشن!!!و به همین خاطر تعطیل نمیکنن!!

 7. سیستان خاک ماست ماباید ایستادگی کنیم ومشکلات را خودمان حل کنیم.جناب اقای دهمرده لطفاموضوع راپیگیر باشید

 8. دیگه تمام شد کدوم پیگیری کدوم نماینده

 9. سلام نمایندگان سیستان بفکر ثبت جهانی طوفانها ومیزان ریزگرد ها درشت گردها والودگی هستن!!!!؟

 10. انتخابات نزدیک است. ناهار و شام های شاهانه دیگر مردم سیستان را نمی تواندخام کند.
  نیاز به فکر نو و نماینده نو داریم.

 11. دوستان مسئولین هم نفس کجان مگه سیستان جزئی از ایران بزرگ نیست تبعیض چرا مگه شرق با غرب فرق داره!!!!