تاریخ : سه شنبه, ۸ آذر , ۱۴۰۱ Tuesday, 29 November , 2022

آقای کاندیدا , تخریب رقباء ممنوع , از برنامه هایت بگو ؟

 • کد خبر : 25054
 • ۱۹ تیر ۱۳۹۴ - ۲۳:۲۹
آقای کاندیدا , تخریب رقباء ممنوع , از برنامه هایت بگو ؟

گندمــ پرس : همان اتفاقات همیشگی درحال رخ دادن است و این روزها نیز هرچه به پایان سال و اسفندماه نزدیک تر می شویم , با افزایش فعالیتهای انتخاباتی و تبلیغاتی کاندیداهای احتمالی در مناطق مختلف کشور , فعالیت های تخریبی و پوپولیستی نیز افزایش می یابد , استان ما نیز از این قاعده مستثنی […]

گندمــ پرس : همان اتفاقات همیشگی درحال رخ دادن است و این روزها نیز هرچه به پایان سال و اسفندماه نزدیک تر می شویم , با افزایش فعالیتهای انتخاباتی و تبلیغاتی کاندیداهای احتمالی در مناطق مختلف کشور , فعالیت های تخریبی و پوپولیستی نیز افزایش می یابد , استان ما نیز از این قاعده مستثنی نیست و در تمامی شهرهای سیستان و بلوچستان کاندیداهای مختلف باحضور در مجالس عمومی و خصوصی درخصوص انتخابات پیش روی سخن می گویند.

آنچه دراین بین جای نگرانی دارد این است که متاسفانه دیده می شود , ملاک برای انتخاب افراد اصلح از سوی برخی مردم همان ملاکهای عهد دقیانوس است و هیچ تغییری نکرده و یا نوع برخورد برخی از کاندیدها با مردم نیز به همین صورت است و تغییری درآن حس نمی شود.

 

سکانس اول : از یکی سوال کردم چرا به فلان شخص می خواهی رای بدی ؟ گفت :  فلانی , پسر , نوه خاله , پدر بزرگ , پدرمه , پس من بهش رای میدم !!!!!!!!!!

با تعجب نگاش میکردم که گفت : تعجب نداره خوب فامیلمونه , گفتم : برنامه اش برای حل مشکلات مردم و منطقه چیه , گفت : حالا بزار رای بیاره بعد برنامه هم اوکی میشه !!!!! گفتم پس فقط همین که فامیلتونه می خوای بهش رای بدی ؟ گفت : نه بابا میدونم که از قبلی ها خیلی بهتره !!!!!

 

سکانس دوم : در منزل یکی از دوستان به اتفاق جمعی بالغ بر 50 نفر نشسته ایم و یکی از کاندیداهای احتمالی درحال سخنرانی می باشد , بدون اینکه خود را معرفی کند , شروع می کند به بدگویی از رقبای خود : فلان شخص که قبلا هم در فلان اداره مشغول بکار بوده و مسئولیت داشته مگر چه کار مثبتی انجام داده که حال به فکر نمایندگی مردم افتاده است ؟ توصیه می کنم به او که به کار قبلی خود بازگردد و فکر نمایندگی را از سرش بیرون کند , و یا فلانی خجالت هم نمی کشه که باز هم کاندید مجلس شده ؟ بابا دست بردار دیگه.
با تعجب او را نگاه میکنم , برخی با تکان دادن سرهایشان حرفهای او را تائید میکنند (( این یعنی اینکه او تا حدودی موفق شده که اهدافش را به پیش برد)) , صحبتهایش ادامه می یابد.

در ادامه نیز از نسبت فامیلی خود با صاحب خانه و حاضرین می گوید و هیچ سخنی از برنامه های که برای رفع مشکلات مردم دارد سخنی به میان نمی آید , تا بالاخره جوانی از حاضرین با کسب اجازه از بزرگان مجلس از وی سوال میکند که آقای کاندیدا برنامه شما برای حل این همه مشکل چیست ؟ آیا توان حل این مشکلات را دارید ؟

آقای کاندیدا پس از یک مکث نسبتا طولانی گفت : اولا باید رای بیاورم که بنشینم برنامه بنویسم و دوما همین که بروم و مشکلاتی که قبلی ها بوجود آورده اند را حل کنم شاهکار کرده ام ( و بازهم تخریب رقیب !) و بازهم عده ای با تکان دادن سر حرفهای وی را تائید می کنند.

 

 k382-5

 

 

عادات اشتباه گذشته را کنار بگذاریم

درهر دو مثال , جای خالی سوال از اهداف و برنامه های رسیدن به آن هدف خالیست , مساله ای که باید به جد به آن توجه شود , توجه داشته باشیم , اگر بخواهیم به یک انتخاب درست و منطقی دست یابیم باید برخی از عادات اشتباه گذشته را کنار گذاشته و به سمت و سوی برنامه محوری پیش رویم تا شاید اندکی از مشکلات مردم و منطقه کاسته شود.

 

دو نکته خیلی مهم که باید بدان توجه شود این است :

 

آقای کاندیدا , فامیل عزیز , دوست گرامی , برنامه شما برای رفع مشکلات مردم و منطقه چیست ؟

1- مردم عزیز استان , پیر و جوان باید به این نکته توجه داشته باشند که مسائل قومی و قبیله ای را کنار گذاشته و به سمت برنامه محوری حرکت نمایند.

در تمامی ادوار گذشته دیده شده که افراد به سبب داشتن نسب خویشاوندی با کاندیدهای مختلف به وی رای داده اند , این مساله اگر چه درنگاه اول بدون اشکال نشان می دهد اما وقتی در آن ریز می شویم متوجه خواهیم شد که ملاک انتخاب خود و دیگران را باید تغییر دهیم تا بتوانیم به یک انتخاب درست و عقلانی برسیم.

یکی از مهمترین کارهای که باید انجام داد این است که حتی اگر با یک کاندیدا نسبت خویشاوندی نزدیکی هم داریم از وی درخواست نماییم برنامه های خود برای برون رفت منطقه از مشکلات کنونی را تشریح نماید , درحقیقت باید تلاش نماییم کاندیداها , مردم و انتخاب ها را به سمت برنامه محوری پیش بریم تا بتوانیم به یک انتخاب درست دست یابیم.

 

آقای کاندیدا لطفا از برنامه های خود بگویید و دست از تخریب رقبا بردارید

2- از کاندیداها درخواست نماییم تنها از خود و برنامه هایشان سخن بگویند و از تخریب رقبا که حقیقتا یک حرکت زشت و ناپسند می باشد , دست بردارند , متاسفانه همانگونه که در بالا نیز بدان اشاره شد , به وفور دیده شده که برخی از کاندیداهای احتمالی که درمجالس عمومی و خصوصی حضور دارند , به جای اینکه به تشریح برنامه های خود و معرفی و رزمه کاری گذشته خود بپردازند از دیگر کاندیدها خرده گرفته و سعی در تخریب آنها می نمایند , این عمل زشت خود نشان از عدم توانایی فرد مورد نظر دارد که از خود هیچ برای عرضه ندارد و به همین دلیل به سوی تخریب رقبا پیش می رود.

این مقوله ایست که مردمی که پای چنین سخنانی می نشینند باید جلوی آنرا گرفته و از فرد مورد نظر درخواست نمایند از تخریب رقبا دست بردارد و خود و برنامه هایش را تشریح نماید.

تابناک سیستان و بلوچستان

 

 

 

 

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=25054

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 8در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۸
 1. ای وای…
  باز کاندیدای …………………. زابل امدند…
  اگر مردی در زابل باشد ………………….
  ما زنها و دختران دیگر به هیچ کس رای نمیدهیم…
  حتما به امام جمعه خوب زابل هم خواهم گفت:……..

 2. زابل به دلیل فامیل گرایی و طایف گرایی و عدم انتخاب افراد شایسته و لایق آباد نشده و هر روز داره وضعیتش بدتر میشه!

 3. این عادت نماینده های برای رای اوردن باید از خودشون کلاس بزارن و بقیه رو تخریب کنن پس بهترین روش اینکه نمایندگان رو در رو هم مناظره بزارن و از طرحاشون و برنامه هاشون بگن و حق انتخاب به مردم بدن نه فامیل بازی

 4. کاندید ما سیستانیها فقط ………………. سیستان فقط با آمدن……………..آباد میشه و لا غیر البته اگر بزارن دکتر کار بکنه !!!

 5. 35 سال فامیل بازی در زابل امروز منجر به ایجاد سیستانی ویران شده و سیستانی روی دستمون مونده که هیچ حرفی نه در زمینه صنعت نه در زمینه کشاورزی و نه در بخش خدمات نداره!!! نشونش هم این هست که جوانانش برای کار رفتن به یزد ، کرمان ، سمنان ، تهران و … برای جستجوی کار و کارگری! چه زمانی قراره فامیل بازی و طایفه گرایی در سیستان تمام بشه خدا میدونه!!!!!!

 6. با سلام بر یعقوب لیث صفاری که به موقع گفتی تا فامیل و فامیل گرایی باشد سیستان اباد نخواهد شد سیستان زمانی نجات خواهد یافت که یک فرد بی طرف و خداترس رای بیاره و دور از مساءل قومی در زابل کار کند سیستان بر عکس شهر…….. است که یک فردی بیاید روی یک نفر خاص انگشت بزاره و مردم هم بر اساس اعتقاداتی که دارند به ان یک نفر معرفی شده رای می دهند و تنها چیزی هم که در مجلس از ان حرف می زند که چیزی از ماده و قانون بلد نیست می گوید که ما ریاست می خواهیم و دنبال فامیل و قومشان می روند

 7. سیستان تا زمانی که شایسته سالاری جایگزن فامیل گرایی نشده اباد نخواهد شد

 8. من از شما یه سوال دارم،12 سال فردی نماینده بوده هیچ کار بارز ی واسه شهر نکرده که قابل فهم باشه در صورتی که هر نماینده بیشتر کاراش با رایزنی های پشت پرده با دولت مرداست تا شهرشو بکشه بالا حالا چگونه باید این فردو نقد کرد که خراب نشه و مردم هم چشم بسته با تعصبات قومی بهش رای ندن؟زاهدان تنها مرکز استانیست که از نظر همه شاخص های قابل دیدن پس رفت کرده است