آغــاز طــرح واکسیناسیون تکمیلـی سـرخک و سرخجـه در زابـل

  • کد خبر : 29979
  • ۲۳ آبان ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۱
آغــاز طــرح واکسیناسیون تکمیلـی سـرخک و سرخجـه در زابـل

گندمــــ پرس : معـاون مـدیر کل و مدیر آمـوزش و پرورش زابل  گفت : اجـرای طـرح واکسیناسیون تکمیلی حــذف سرخک و سرخجه از 23 آبان در کلیه مدارس شهرستان زابل  آغاز  و تا پنجم آذر ادامه دارد.  به گزارش گندمــــ پرس صبح امــروز مورخ 23 آبان طــرح واکسیاسیون تکمیلی سرخک و سرخجه بصورت نمادین در […]

گندمــــ پرس : معـاون مـدیر کل و مدیر آمـوزش و پرورش زابل  گفت : اجـرای طـرح واکسیناسیون تکمیلی حــذف سرخک و سرخجه از 23 آبان در کلیه مدارس شهرستان زابل  آغاز  و تا پنجم آذر ادامه دارد.

 
به گزارش گندمــــ پرس صبح امــروز مورخ 23 آبان طــرح واکسیاسیون تکمیلی سرخک و سرخجه بصورت نمادین در دبستان پسرانه شاهد با حضور بزی مدیر آموزش و پرورش زابل ،  نصیری رئیس دانشگاه علوم پزشکی ،اکبری زاده معـاون علوم پزشکـی و هیات همراه برگـــزار شد .

 

vak1

بزی اظهار داشت: اجرای طرح واکسیناسیون تکمیلی حذف سرخک و سرخجه از 23 آبان در کلیه مدارس شهرستان زابل  و تا پنجم آذر ادامه دارد.
وی خاطرنشان کرد: این طرح با هدف قطع زنجیره انتقال چرخش ویروس سرخک و سرخجه اجرا می شود.

 

vak2

اکبری زاده معاون دانشگاه علوم پزشکی زابل بیان کرد: سرخک یک بیماری ویروسی است که بسیار سرایت پذیر است و با تماس مستقیم منتقل می شود، این بیماری 8 تا 15 روز ادامه دارد و دارای علائم بسیاری از جمله تب بالاست.

 

وی گفت: این طرح در دانشگاه های علوم پزشکی زابل ،جیرفت (جنوب کرمان)، بم، زاهدان و خراسان که در مجاورت همسایگان شرقی کشور وجود دارند اجرا می شود.

 

vak3

 

وی تصریح کرد این طرح در کلیه مراکز بهداشتی و درمانی سطح شهر و روستا و کلیه مدارس سطح سیستان به تعداد 171 هزارو 349 نفر در گروه سنی 9 ماه تا 15 سال آغاز می شود که از این تعداد 62 هزارو 831 نفر دانش آموزان خواهند بود .

 

این برنامه توسط 530 تیم واکسیناتورانجام خواهد شد  و 15 ناظر دانشگاهی و 60 ناظر شهرستانی نظارت بر این کار را برعهده دارند.

 

وی بیان کرد : با فعالیت خوب همکاران  ما و همیاری آموزش و پرورش و همراهی  و حمایت خانواده ها انشا الله بتوانیم در موعد مقرر با پوشش 100 درصد، این طرح را به پایان برسانیم .

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=29979

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱
  1. ممنون بفکره سلامت بچه ها هستید یکم بیشتر باشید