تاریخ : پنج شنبه, ۱۸ خرداد , ۱۴۰۲ Thursday, 8 June , 2023

آغاز رزمایش بزرگ سردار شهید محمد زاده

  • کد خبر : 31410
  • ۰۳ بهمن ۱۳۹۴ - ۷:۵۳
آغاز رزمایش بزرگ سردار شهید محمد زاده

گندم پرس : سردار حسین معروفی در جمع اصحاب رسانه از برگزاری رزمایش بزرگ سردار شهید محمد زاده از سوم  تا پنجم بهمن ماه سال جاری در سیستان و بلوچستان خبر داد و هدف از برگزاری این رزمایش را تجدید بیعت با آرمان های امام عظیم الشان و بنیانگذار جمهوری اسلامی، تجدید میثاق با امام […]

گندم پرس : سردار حسین معروفی در جمع اصحاب رسانه از برگزاری رزمایش بزرگ سردار شهید محمد زاده از سوم  تا پنجم بهمن ماه سال جاری در سیستان و بلوچستان خبر داد و هدف از برگزاری این رزمایش را تجدید بیعت با آرمان های امام عظیم الشان و بنیانگذار جمهوری اسلامی، تجدید میثاق با امام مسلمین رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی و فرمانده معظم کل قوا امام خامنه ای، ارتقاء توان و آمادگی رزم گردان های بسیج، ایجاد امید و نشاط برای نیروهای وفادار و انقلابی و ایجاد یاس و نا امیدی برای دشمنان خواند.
وی با بیان اینکه این رزمایش طبق برنامه از سوی سازمان بسیج مستضعفین در قالب رزمایش ارگان های بسیجی امام هادی علیه السلام به سیستان و بلوچستان ابلاغ شده است، گفت: رزمایش سردار شهید محمد زاده به مدت سه روز با بخشی از توان رزم بسیج، تیپ دوم پایه صالحین ایرانشهر و ۱۱۷ گردان بسیجی شامل ۷۰ گردان بیت المقدس، ۱۹ گردان امام حسین ، ۶ گردان امام علی  و ۲۲ گردان کوثر خواهران به استعداد ۳۰ هزار نفر در سیستان و بلوچستان برگزار می شود.

 

وحدت، بصیرت و اقتدار بسیج شعار رزمایش بزرگ شهید محمدزاده
سردار معروفی شعار این رزمایش را وحدت، بصیرت و اقتدار بسیج خواند و تصریح کرد: در اولین روز از این رزمایش اردوی صحرایی برای تیپ صالحین شهرستان ایرانشهر با هدف و برنامه های تعیین شده در خارج از این شهر برگزار می شود.
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان روزشمار برنامه های سایر روز های این رزمایش را فراخوان گردان های بیت المقدس ، امام حسین و امام علی و کوثر در سراسر استان خواند و افزود: در روز دوم این رزمایش گردان های بیت المقدس و امام حسین و امام علی پس از فراخوانی و سازماندهی در حوزه ها به سمت اردوگاه های مشخص شده خارج از شهر رفته و تمرینات لازم و برنامه های روزانه و شبانه را پیگیری خواهند کرد و در روز سوم با فراخوانی ۲۲ گردان خواهر سراسر استان با حضور و سازمان دهی در حوزه های خود به سمت اردگاه ها حرکت و در برنامه های پیش بینی شده شرکت می کنند.
وی با بیان اینکه برنامه های پیش بینی شده برنامه های خاص آموزشی است، اظهار داشت: برادران و خواهران بسیجی باید در مدت ۴۸ ساعت در اردوگاه قرار بگیرند و آموزش هایی که دیدند را به صورت عملی تمرین نمایند که برای این گردان ها هشت تاکتیک در حوزه عملی و نظامی پیش بینی کرده ایم.

 

 

نمایش اقتدار بسیجیان سیستان و بلوچستان در رزمایش «سردار شهید محمدزاده»
سردار معروفی ۸ تاکتیک پیش بینی شده برای گردان های بسیج را کمین، پدافند دورادور، کنترل معابر وصولی و ایست و بازرسی، دفاع از مراکز حساس و مهم، مقابله با اغتشاشات، عملیات تاخیری، دفاع ساحلی و امداد و نجات خواند و افزود: از دیگر برنامه های پیش بینی شده برنامه های جانبی و فرهنگی از جمله برگزاری نماز جماعت با مناجات و دعا، بصیرت افزایی، اخوت ،فضا سازی دوران دفاع مقدس ، حال و هوای اردوگاه های هشت سال دفاع مقدس، دعوت از ائمه جمعه شیعه و سنی، بزرگان و اعضای شورای تامین تمام شهرستانها، برگزاری صبحگاه اقتدار بسیج با حضور بزرگان، مسئولین و اعضای شورای تامین است.
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان در ادامه پیام این رزمایش را وحدت و وفاق ملی و بصیرت خواند و بیان داشت: وحدت و وفاق ملی یکی از اصولی ترین و بازدارنده ترین مولفه اصلی پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است که امروز نیز یکی از مولفه های اصلی اقتدار ملت عظیم الشان ایران در مقابل دشمنان قسم خورده نظام وحدت و وفاق ملی است.
وی یکی از راهبردهای اصلی دشمن در مقابل ملت ایران را از بین بردن وحدت و وفاق ملی و پراکندگی ملت ایران عنوان کرد و اظهار داشت: امروز بسیج محور وحدت بین تمام اقوام، سلائق و نخبگان است که هیچ خط کش گذاری در آن وجود ندارد و متعلق به همه مردم است.

آمادگی و بصریت بسیج برکت است
وی حضور بسیجیان در این رزمایش را نشان از هوشمندی بسیجیان به عنوان نمایندگان مردم استان در حوزه وحدت خواند و گفت:۳۰ هزار بسیجی در قالب ۱۱۷ گردان عصاره و نماینده مردم استان در حوزه وحدت می شوند.
سردار معروفی با اشاره به بصیرت بسیج در صحنه های دفاع، افزود: حضور ۱۱۷ گردان خواهر و برادر نشانه بصیرت نافذ مردم خواهد بود چرا که نشان از شناخت دشمن و دفاع از کیان این مرز و بوم دارد.
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه بسیج متعلق به همه مردم، از خود مردم و برای مردم است، اظهار داشت: امروز ما نیازمند بصیرت عمار گونه هستیم که در بحران ها راه را خوب تشخیص داده و گم نشویم که این حضور عمار گونه در صحنه دفاع از انقلاب و گوش به فرمان امام و مولای خود بودن است.
سردار معروفی با بیان اینکه بسیج ضامن امنیت کشور است، افزود: حضور ۳۰ هزار بسیجی نشان از برکت بسیج است که باعث نا امیدی دشمنان و آرامش و امیدواری ملت ایران می شود.
وی هوشیاری و بصیرت بسیج را برکت بسیج دانست و بیان کرد: اقتدار بسیج تنها حضور در صحنه های خیابانی و راهپیمایی نبوده بلکه این رزمایش اعلام آمادگی بسیج است که نشان می دهد در هرکجا نیاز باشد بسیج حضور داشته وبه مردم برای برقراری امنیت و دفاع از کیان انقلاب اسلامی کمک می کند.
سردار معروفی گفت: بسیج زنده و مقتدر است چون ملت زنده و مقتدر است، چون اعتقاد قلبی به خدای متعال و وعده های الهی دارد و حس ظن و توکل به خدا دارد از اینرو رمز بزرگ پیروزی نیروهای انقلابی و مردم همین توکل به خدا بوده است چون ولایت محور، ولایت باور، مطیع امام و رهبر خود، مردم دوست و مردم دار است و مردم را باور دارد و می داند که هر کجا مردم نیاز داشتند بدون اجازه وارد شود و کمک کند.

وی افزود: بسیج انقلابی غیر محافظه کار، سد بلای مردم، کشور و سد بلای تمامیت ارزی، ارزش ها و ولایت است و چون این آمادگی ها امروز در این نیروی غیر محافظه کار بعنوان بسیج حضور دارد دشمنان و بدخواهان بدانند که به فرموده رهبر انقلاب نمی توانند هیچ غلطی بکنند.

فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان در پایان گفت: ملت عزیز و مردم استان سیستان و بلوچستان بدانند بسیج برای حفظ انقلاب، برای حفظ تمامیت ارضی کشور ایران اسلامی، آبرو و شرافت ملت ایران و برای حفظ ارزش های الهی و راه امام و ولی امر مولای خود و برای حفظ وحدت و آرامش ملت ایران آماده است که همچون شهدا جان را برای این مولفه های ارزشی تقدیم کنند که این وظیفه کوچک برای هر نیروی انقلابی و بسیجی است که برای خود واجب می دانند./عصرهامون 

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=31410
  • دیدگاه‌ها برای آغاز رزمایش بزرگ سردار شهید محمد زاده بسته هستند

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.