شهرگندمـــ : یکی از جوانان دلسوز و مستعد سیستانی با انتشار بیانیه ای آغاز بکار رسمی سایت خبری سیستان ما را اعلام کرد. حسین نظری جهانتیغ که مدتهاست با همکاری با سایتهای مطرح محلی سیستان در کار خبر مشغول بکار بوده است , حال خود اقدام به راه اندازی یک وبسایت جدید نموده است , […]

شهرگندمـــ : یکی از جوانان دلسوز و مستعد سیستانی با انتشار بیانیه ای آغاز بکار رسمی سایت خبری سیستان ما را اعلام کرد.

حسین نظری جهانتیغ که مدتهاست با همکاری با سایتهای مطرح محلی سیستان در کار خبر مشغول بکار بوده است , حال خود اقدام به راه اندازی یک وبسایت جدید نموده است , شهرگندمـــ ضمن تبریک به جهت آغاز بکار این وبسایت , ابراز امیدواری میکند , ان شالله این وبسایت همانگونه که در بیانیه شروع بکار آن نیز آمده است در بیان مشکلات مردم و شناساندن منطقه سیستان به مردم کشور نقش بسزا و  مثبتی ایفا کند .

logo2

 

متن بیانیه منتشر شده بدین شرح میباشد :

همانگونه که همه فرهنگمداران و اصحاب قلم و رسانه  واقفند  ؛ رسانه ها تنها چند صفحه  رنگارنگ و چند حرف بی هویت نیستند ؛ رسانه ها  آرزوهای یک ملتند ؛ آرزوهایی که در گذشته های تاریخی در قالب روزنامه بصورت شعر ؛ افسانه ؛ اسطوره ؛ باور ؛ ضرب المثل ؛ ترانه و روایت ؛ نمود پیدا می کردند  و جان می گرفتند ؛ جان می گرفتند و می بالیدند ؛ می بالیدند و جوانه می زدند ؛ میوه می دادند و باعث بالندگی ؛ رشد و سرزندگی اجتماع می شدند ؛ یک جامعه همانقدر که نیاز به آب و هوا و مسکن برای زیست دارد ؛ نیازمند تولیدات فرهنگی و هنری نیز می باشد ؛ زیرا تولیدات فرهنگی و هنری ثمره ی سالها رنج یک ملت میباشد ؛ شور زیستن رادر آنان زنده نگه می دارد ؛ آفتاب همت و اراده و عشق رادر آنان بارور میسازد و یاس و ناامیدی را از سرزمین روحشان دور می سازد . رسانه ها در واقع دنباله ی ادبیات و فرهنگ شفاهی مردم است . ادبیاتی که درلایه های  زیرین اجتماع می زیسته و بارور می شده است  و چونان پل هایی گذشته را با فردا پیوند می داده است .
در هردوره ای ؛ البته نسبت به شرایط تاریخی ؛ بلوغ فکری ؛ آرمانهای جمعی و ایمان فردی نوعی خاص از رسانه  شکل می گرفته است که دربر گیرنده ی روحیات و آرزوهای یک ملت بوده است و ملت های گوناگون از طریق این تولیدات فرهنگی و این قالب ها و ابزارها ؛ فرهنگ خویش را زنده نگه می داشتند آنان را تکثیر کرده  و روح فرهنگی زمانه ی خودرا پالایش می کردند .
پایگاه تحلیلی خبری سیستان ما   هم همدوش دیگر سایتهای خبری ؛ در جهت معرفی سیستان و توانمندیهای سیستانیان, رسالت اطلاع رسانی درخصوص فعالیت مسئولین درحوزه سیستان و انعکاس مشکلات این خطه از میهن اسلامی را برعهده دارد کما اینکه با  آگاهی دادن به مردم ؛جامعه و تاریخ در پی آن  بوده  تا رسالت تاریخی و  انسانی  خویش را به بهترین شکل به پیش برده  و آینه ی تمام نمای زمانه ی خود باشد. چرا که هر جامعه ای از یک سری ویژگی های فرهنگی تبعیت می کند که تمامی حالات رفتارو حتی الگوهای رفتاری در تمامی حوزه ها را تحت الشعاع قرار میدهد  و به نوعی به عنوان نمایشگر تمامی فعالیت در تمامی عرصه ها میباشد. .
دراین حرکت  فرهنگی ، قصد داریم الگوهای فرهنگی تثبیت شده در حوزه سیستان را  به سمع و نظر جهانیان برسانیم  و تغییر و تحولات سیستانیان را اطلاع رسانی کنیم چرا که تغییر و تحول یک پای جدا نشدنی توسعه میباشد وحرکت ؛ لازمه ی آن. ؛ زمانیکه به تاریخ مراجعه می کنیم در می یابیم جوامعی که در آنها حرکت تکاپو وسعی وتلاش در تمامی عرصه به معنای واقعی کلمه وجود داشته و مردم آن جوامع نیز به این فعالیتها علاقمند بوده اند از تمدن، سلامتی، رفاه و آسایش بهتری برخوردار بوده وهستند. جمله ی معروفی در این مورد است که می گوید هر چیزی دچار تغییر می گردد بجز تغییر . با این حساب هرکس و یا هر جامعه ای در مقابل تغییر دست به مقاومت بزند به سختی آسیب می بیند و دچار تاخیر میگردد. اینجاست که بحث هایی نظیر مصون سازی فرهنگی در مقابل تهاجم های فرهنگی، تعامل فرهنگی، تداخل فرهنگی، تقابل فرهنگی ویا یکدست سازی فرهنگی و فرهنگ سازی از سطوح قومیتها گرفته تا سطوح ملتها از نقطه نظر آرایش جمعیتی فرهنگی و یا از سطح روستا گرفته تا سطح نظام فرهنگی بین المللی از نظر جغرافیای فرهنگی به میان می آید.و در موقعیتی که از یک فرهنگ غنی برخوردار نبوده و اصولا فاقد پیشینه ی مستحکم فرهنگی (با اذعان به اینکه تاریخ نیز قسمتی از فرهنگ میباشد.) گردیده و پایبند یکسری اصول ارزشی که میراث گذشتگان است نباشند ؛ اصولاً به تهاجم فرهنگی بهایی نمی دهند و آنرا بسیار راحت می پذیرند چرا که اصولاً پیشینه ای ندارند که برای دفاع از آن به تکاپو بیافتند چنین جامعه ای حتی از بحران هویت نیز چندان نگران نیست .

سایت سسیستان ما بااستعانت از خداوند متعال و همکاری و همیاری همه سیستانیان و صاحبان فرهنگ وقلم و اصحاب رسانه ؛ ومردم ومسئولیین در جهت پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شروع بکار خود را اعلام مینماید.

حسین نظری جهانتیغی مدیر سایت خبری سیستان ما

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه