گندمــ پرس : مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان گفت: بزرگراه «زابل – زاهدان» تاکنون 45 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و از مسافت 200 کیلومتری این بزرگراه 145کیلومتر آن در دست اجرا است. به گزارش گندمـ پرس به نقل از ایسنا وی با بیان این‌که بزرگراه زابل به زاهدان 2 بانده است، گفت: […]

گندمــ پرس : مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان گفت: بزرگراه «زابل – زاهدان» تاکنون 45 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و از مسافت 200 کیلومتری این بزرگراه 145کیلومتر آن در دست اجرا است.

به گزارش گندمـ پرس به نقل از ایسنا وی با بیان این‌که بزرگراه زابل به زاهدان 2 بانده است، گفت: تاکنون 60 کیلومتر از باند دوم آسفالت شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان ادامه داد: از 8 قطعه این بزرگراه، ساخت 5 قطعه در دست اجرا است و 3 قطعه از شیله تا لوتک عملیات اجرایی آن هنوز آغاز نشده است.

وی در پاسخ به این‌که هر قطعه تاکنون چه میزان پیشرفت فیزیکی داشته است، یادآور شد: این بزرگراه 28 کیلومتر از سمت زاهدان و 32 کیلومتر از سمت زابل تا لوتک آسفالت شده است و 145کیلومتر دیگر آن در دست اجرا است که متأسفانه به‌علت عدم وجود اعتبار 165کیلومتر از این بزرگراه مانده است.

مالکی تصریح کرد: اگر اعتبارات کافی به این پروژه تعلق بگیرد در 2 سال آینده عملیات ساخت این بزرگراه به اتمام می‌رسد.

مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان یادآور شد: پارسال، برای این پروژه 12میلیارد و 600 میلیون تومان هزینه شده است و امسال 17میلیارد و 600 میلیون تومان اعتبار پیش‌بینی شده است.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه