گندمــ پرس :  در هفته ای که گذشت سربازان سیستان دوباره به دست خویش خرمن خویش را به آتش کشیدند , آتش تخریب های انتخاباتی , که به دست برخی از بهروران سیاسی به عمد و یا غیر عمد برافروخته شد و چه ساده انگارانه همه ما وارد آتشی شدیم که سیستان سوز است. اینکه […]

گندمــ پرس :  در هفته ای که گذشت سربازان سیستان دوباره به دست خویش خرمن خویش را به آتش کشیدند , آتش تخریب های انتخاباتی , که به دست برخی از بهروران سیاسی به عمد و یا غیر عمد برافروخته شد و چه ساده انگارانه همه ما وارد آتشی شدیم که سیستان سوز است.
اینکه انتخابات آتی مجلس  سرنوشت ساز است و مهم، هیچ تردیدی نیست , اما  آغاز درگیری های سیاسی انتخاباتی که هنوز بیش از هشت ماه دیگر  فرصت باقی است به نظر غیر عادی می رسد که برخی بهره وران سیاسی برای تامین  منافع سیاسی خود این آتش را بین ما شلعه ور کرده اند
برخی با انگ زدن به برخی دیگر با نامه های با نشان و بی نشان سعی می کنند از علایق سیاسی خود دفاع  کنند , این اتفاقات زمانی روی می دهد که انرژی سیستانی و مطالبه گری سیستانی همه همدل و همزبان شده بودند و آماده شده اند که وعده های منطقه آزاد ، تجارت چمدانی خط لوله چهل و شش هزار هکتار و…….که به روز موعد نزدیک است رو مطالبه کنند.
آیا فکر نمی کنید این برنامه ها و مواردی که در فضای مجازی بیان می شود برای دور کردن اذهان عمومی از این خواسته های بحق باشد ؟ این اختلافات زود هنگام انحراف از موضوع اصلی یعنی مطالبه گری برای حقوق مردم مظلوم و ستمدید مردم سیستان نیست ؟
آیا در شرایطی که سیستان مثابه شعب ابی طالب قرار گرفته , این دعواهای وارداتی فرصت طلبان  بین نخبگان سیستانی جز آتش زدن آخرین خرمن های سیستان ثمر دیگری نیز دارد ؟
امید است همه نخبگان با هر نوع سلیقه  سیاسی  در این برهه از زمان فقط فقط به مطالبات سیستان بپردازند   و همه حب بغض های حزبی و طایفه ای خود را رها کرده و دست فرصت طلبان ریشه کش را از ریشه سیستان بزرگ قطع کنند.
19خرداد94گروه اجتماعی تنگه احد سیستان
 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه