مدتی است که آتش سوزی در تالاب بین المللی هامون در اطراف کوه خواجه،تیتر یک رسانه هاشده است.

مدتی است که آتش سوزی در تالاب بین المللی هامون در اطراف کوه خواجه،تیتر یک رسانه هاشده است.

 

گندم خبر, آتش سوزی در روز جمعه باری دیگر در تالاب بین المللی هامون خبرساز شد تا ادارات ذی ربط بعد از تلاش برای اطفا حریق بر سر منم منم های همیشگی بجنگند و دعوا برسر اینکه کدام یک سریع تر در محل حادثه حضور و نقش بیشتری در خاموش کردن آتش داشته است.

 

آتش سوزی در تالاب بین المللی هامون روز قبل همچون گذشته با دلسوزی نیروهای مردمی و امدادی و ادارات تابعه اطفا شد, اما سوالی که قطعا هر ذهنی را درگیر خود میکند این است که:

 

۱ – علت آتش سوزی ها در این فصل سال با چنین هوایی چیست؟

۲- نگهداری و حفاظت از اراضی ملی تالاب بین المللی هامون بر عهده کدام یک از ارگان ها می باشد؟ که به همین راحتی برای بار چندم آتش به جان هامون می افتد .

 

در این چند مرحله از آتش سوزی رخ داده در تالاب بعد از شعله گرفتن آتش شاهد حضور بزرگواران در میدان می باشیم.

 

برای یک بار هم که شده محیط زیست و منابع طبیعی وظایف و حدود اختیارات خویش در قبال اراضی ملی و بین المللی را شفاف و بدون پرده عنوان کنند.

 

البته این نکته نیز حائز اهمیت است که آنچه به نظر میرسد فرماندار هامون تلاشی بر هماهنگ سازی ادارات برای جلوگیری از وقوع چنین حوادثی ندارد،اینکه بعد از حادثه بگوییم این اداره حضور نداشت و آن حضور فایده ای ندارد.

 

به عنوان رییس شورای تامین شهرستان باید اهتمام بیشتری در پیدا نمودن عوامل این حوادث داشته باشند، و اگر جز این است از طریق روابط عمومی های فعال خویش اطلاع رسانی نمایند تا مردم از اقدامات آنان آگاه شوند.

 

در پایان باید این نصیحت سعدی شیرین سخن را به این بزرگواران یادآور.شد.که:

علاج واقعه پیش از وقوع باید کرد

دریغ سود ندارد چو رفت کار از دست

 

به روزگار سلامت سلاح جنگ بسازد

وگرنه سیل چو بگرفت، سد نشاید بست

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه